SON DAKİKA
Hava Durumu

HDP olmazsa PKK da olmaz

Evlatlarının terör örgütü mensuplarınca dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemi, bin 161 gündür kararlılıkla sürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2022 15:07
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2022 15:07
https://www.haberindogrusu.com
HDP olmazsa PKK da olmaz

Kanlı terör örgütü PKK tarafından çocuklarının dağa kaçırıldığını belirten ailelerin, Diyarbakır'da 3 Eylül 2019'da HDP il binasının önünde başlattığı oturma eylemi bin 161’inci gününde devam ediyor. Oğlunun 15 yaşındayken HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını söyleyen Süleyman Aydın, evladını almadan HDP il binasının önünden ayrılmayacağını söyledi.

Evladına ‘teslim ol’ çağırısında bulunan Aydın, “Oğlumu yaklaşık 7 yıldır terör örgütüne göndermişler. Burada evladımın dönmesi için mücadele veriyorum. Asla yılmayacağım ve evladımı HDP’den istiyorum. 18 yaşının altındaki çocuklar herhangi bir siyasi partiye üye olamaz diyorlar. Ama HDP’liler benim oğlumu kendi partilerine üye yaptı. Bu yaptıkları suçtur. HDP olmazsa PKK da olmaz. PKK’da biraz vicdan varsa evladımı bana gönderirler. Ben evladımı HDP ve PKK için büyütmedim. Oğlum beni duyuyorsan gel güvenlik güçlerine teslim ol. Bu vatansızlardan kaç gel” dedi.
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.