SON DAKİKA
Hava Durumu

Maden işçisinden sevindirici haber

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Yanık Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, tedavisi devam eden maden işçilerinden birinin daha solunum cihazından ayrılacağını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2022 14:58
Haber Güncellenme Tarihi: 19.10.2022 14:58
https://www.haberindogrusu.com
Maden işçisinden sevindirici haber

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde tedavileri devam eden maden işçilerinden sevindirici haber geldi. Çam ve Sakura Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi ve Acil Cerrahi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bartın'dan 6 hasta Cuma akşamı hastanemize getirildi. Bu hastaların 5 tanesinin ileri düzeyde yaraları ağır idi. Onları solunum cihazına bağlamak durumunda kaldık. Onların yoğun tedavileri devam etmektedir. Bir hastamızın durumu daha iyiydi. O da zehirli gazlara maruz kaldığı için oksijen tedavisine ihtiyaç duymuştu. Şu an durumu iyi yoğun bakımdan çıkardık. Solunum makinesine bağlı hastalarımızdan birinin de makineden ayrılma süreci başlatılmıştır. Durumu iyiye gitmektedir" ifadelerini kullandı.

Yaralı madencilerin tedavilerinde en üst düzey malzeme ve modern tekniklerin kullanıldığını vurgulayan Turan, "Bundan sonraki süreçte bütün ümidimiz bu hastalarımızın sağlığına kavuşmasıdır" şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.