SON DAKİKA
Hava Durumu

Işıkhan duyurdu: 4 ilaç grubu aile hekimlerince yazılabilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ‘Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemeleri’ ile yıllık 3,2 milyar TL tasarruf sağlanacağını söyledi. Bakan Işıkhan; kronik Hepatit B, Hepatit D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının artık aile hekimleri tarafından da yazdırılabileceğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 15:02
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 15:02
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Işıkhan duyurdu: 4 ilaç grubu aile hekimlerince yazılabilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan; hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak, raporlu hastalarımızın işini kolaylaştırmak için aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıldığını açıkladı. Bakan Işıkhan, 2 milyon vatandaşın yeni düzenlemeden faydalanacağını belirtti.

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada ‘Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemelerine’ ilişkin de konuştu.  Bakan Işıkhan, ‘Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemeleri’ ile yıllık 3,2 milyar TL tasarruf sağlanacağını aktardı.

Bakan Işıkhan’ın açıklamalarından satır başları:

Sağlık Uygulama Tebliği düzenlemeleri’ ile yıllık 3,2 milyar lira tasarruf sağlamış olacağız. Kronik Hepatit B, Hepatit D, diyabet ve kardiyoloji ilaçlarının, aile hekimleri tarafından, ilgili sağlık raporlu hastalara yazdırabilmenin önünü açtık.

Aile hekimlerinin reçete edebildiği ilaçların sayısını artıran yeni bir düzenleme yapıyoruz. 2 milyon vatandaşımız yeni ilaç düzenlemesinden faydalanacak”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.