SON DAKİKA
Hava Durumu

Salgın var mı? Bakan Koca açıkladı...

İsalle ilgili sevklerin arttığı yönündeki soruyu yanıtlayan Koca, “Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2023 13:19
Haber Güncellenme Tarihi: 01.09.2023 13:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Salgın var mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kuduz aşısı açısından bir bir sorun olmadığını söyledi. Bakan Koca, “Bizim teknoloji transferi ile yerlileştireceğimiz aşılardan biri kuduz aşısı. Aşı açısından sorunumuz yok. Hastalarımızda da artış yok.” dedi.

“SALGIN YOK”

İsal ilgili şikayetlerin artması üzerine açıklama yapan Koca, “İshal durumu ile ilgili bölgesel, şebeke kaynaklı vaka görüyoruz. Halk sağlığı ekibimiz analizini yapıyor. Gerektiğinde kaynağına inerek ortadan kaldırmak için çabada oluyoruz. Genel bir salgından bahsetmek doğru değil.” dedi.

E-REÇETE DÜZENLEMESİ

E-Reçete düzenlemesine ilişkin konuşan Koca, “TC vatandaşı olan kimseye Türkçe dışında reçete yazımı söz konusu değildir. Türkiye sağlık turizmi üssü olmaya doğru ilerliyor. Reçetenin anlaşılır olması için yapılan bir düzenlemedir” ifadelerini kullandı.

“BUNU ASLA AFFETMİYORUZ”

Merdiven altı yerlerdeki estetik operasyonlarla ilgili  “Özel sektör başta olmak üzere bu tarz uygulamaların tepesinde olacağız. En ufak yanlışın, hizmetin doğru yapılamadığının ortaya konmasında affetmeyeceğiz. Yer yer baskınların olacağını bilsinler. Bunu asla affetmiyoruz.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.