SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Soylu, duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgelerinde su ihtiyacı olduğuna dair yapılan haberlere yönelik, “Yalan üreten hesaplarla ilgili gerekli suç duyuruları yapılmakta ve Emniyet Siber Daire Başkanlığımız tarafından konu hassasiyetle takip edilmektedir” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.03.2023 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 04.03.2023 16:59
https://www.haberindogrusu.com
Bakan Soylu, duyurdu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinde su ihtiyacını olduğu haberlerin asılsız olduğunu vurgulayarak, spekülasyonlara karşı da konunun Emniyet Siber Daire Başkanlığı tarafından takip edileceğini belirtti. Soylu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Hatay'dayız. Dün akşamdan itibaren organize bir şekilde malum sosyal medya kullanıcıları, ‘su ihtiyacı var' diyerek, spekülasyon yapıyor. İlk günden itibaren stoklarımızda su bulunuyor ve her geçen gün artıyor. Depremzedelerimize de sürekli dağıtıyoruz. Buna rağmen deprem bölgesini “unutmadık” demek için yalan üreten hesaplarla ilgili gerekli suç duyuruları yapılmakta ve Emniyet Siber Daire Başkanlığımız tarafından konu hassasiyetle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.