SON DAKİKA
Hava Durumu

İsmail Tatlıoğlu İYİ Parti’den istifa etti!

Eski İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Tatlıoğlu, “İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 13:01
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 13:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
İsmail Tatlıoğlu İYİ Parti’den istifa etti!

İYİ Parti’nin ilk TBMM Grup Başkanı olan Tatlıoğlu, istifa açıklamasında şunları kaydetti:

“İYİ Parti’nin kuruluş ve parlamentoya taşınma süreci, milletimizin demokrasi arzusunun parlak bir yansımasıdır. Demokratik siyasi birikimimize ciddi bir katkıda bulunulmuş, çok ayrıcalıklı bir not düşülmüştür. En başından itibaren ülkesi için bir umut inşa etmek, yeni bir hikaye yazmak amacıyla ileriye çıkmış cesur insanları saygı ve hürmetle selamlıyorum.

Gelinen noktanın önümüzdeki zaman diliminde daha doğru yorumlanacağını düşünüyorum. İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum. (Kongre hassasiyeti nedeniyle ertelenmiş bir karardır).

– Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkan olmak üzere, ayrılan veya devam eden, birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.