SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Büyükşehir Süper Lig’den takım mı satın alıyor?

Bursa’yı yeniden Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil etmek isteyen Büyükşehir Belediyespor, İzmit Belediyespor ile yarışma haklarnın devredilmesi konusunda ilk görüşmeyi gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 06:15
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 06:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa Büyükşehir Süper Lig’den takım mı satın alıyor?

Yeni sezonda Bursa’yı Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil etmek isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor, bir takımın yarışma haklarını satın alarak Süper Lig’e geri dönmeyi hedeflediği öğrenildi.

Daha önce Bursa Büyükşehir Belediyespor adıyla Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan ancak 2022 yılında yarışma haklarını Bursa Uludağ Basketbol’a devreden Büyükşehir Belediyespor, yeniden Süper Lig’e dönmek için İzmit Belediyespor’la görüşmelere başladı.

Bursa’ya gelen İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Yaşar Kardaş ve İzmit Belediyesi Başkan Danışmanı Çetin Sarıca, Büyükşehir Belediyespor’un yeni Başkanı Muhammed Aydın ile görüşme gerçekleştirdi.

Buluşmada karşılıklı görüş alışverişi yapılırken, iki tarafın da Belediye başkanlarıyla yapılacak görüşme sonrasında bir kez daha bir araya gelecekleri öğrenildi.

Eğer anlaşma sağlanırsa Bursa Büyükşehir Belediyespor, İzmit Belediyespor’un yarışma haklarını satın alarak yeni sezonda Bursa’yı Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde temsil edecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.