SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursaspor’da kritik gün! Gözler Enes Çelik'te

Bursaspor’un Olağan Genel Kurulu öncesinde gözler başkan aday adaylarına çevrildi… Divan Başkanlık kurulu bugün saat 15.00-17.00 arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde başvuruları kabul edecek. Hafta başından itibaren 100 genel kurul üyesinden destek imzası alanların adaylığı perşembe günü kesinlik kazanacak.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2024 08:42
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2024 08:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursaspor’da kritik gün! Gözler Enes Çelik'te

Tarihinin en zor günlerini geçiren Bursaspor’un 19 veya 26 Mayıs’ta yapılacak Olağan Genel Kurulu öncesinde en kritik gün yaşanacak. Yeşil beyazlı kulübün yeni başkanını belirleyecek süreç başlıyor. Divan Başkanlık Kurulu Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde saat 15.00 ila 17.00 arasında başkan aday adaylarının başvurularını alacak. 4 asgari ücretten az olmamak kaydı ile Bursaspor Kulübü’ne yapılacak bağış makbuzuna ek olarak adli sicil arşiv kaydı ve kısa bir özgeçmiş de başvuru dosyasına dâhil edilmesi gerekecek.

İMZA SÜRECİ PAZARTESİ BAŞLAYACAK

Üye Sicil Kurulu, başvuruları tüzüğün öngördüğü yeter şartları karşılayıp karşılamadığına dair inceledikten sonra; seçime girebilecek aday adaylarını tasdik edecek. Başkan aday adayları, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 12.00-17.00 saatleri arasında, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde; Üye Sicil Kurulu kontrol ve gözetiminde, “oy kullanabilir durumdaki 100 Genel Kurul Üyesi”nden destek imzası alabilir ise seçime Başkan Adayı olarak katılmaya hak kazanacak.

SİCİL KURULU İNCELEYECEK

16 Mayıs perşembe günü saat 17.00’de sona erecek olan aday gösterme imza sürecinin sonunda; 17.00-18.00 saatleri arasında Divan Kurulu Başkanlığı’na Yönetim Kurulu ile Denetim ve Hukuk Kurulu Aday Listeleri teslim edilecek. Bu listede ıslak imzası bulunacak kurul adayları da yine Üye Sicil Kurulu’nca, 7405 Sayılı Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu çerçevesinde adli sicil kaydı üzerinden kontrole tabi tutulacak.

3.LİG’DE YENİ YÖNETİM

Bursaspor’un yeni başkanının seçileceği Olağan Genel Kurul; 19 Mayıs Pazar günü çoğunluk sağlanamaması halinde, 26 Mayıs Pazar günü saat 13.00’te 100. Yıl Atatürk Stadyumu’nda çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek. Tek aday olması halinde açık oylama yapılabilecek. Birden fazla aday bulunması durumunda sandığa gidilecek ve oyların sayımı sandık kurulları tarafından gerçekleştirilecek. Böylece önümüzdeki sezon TFF 3.Lig’de mücadele edecek olan Bursaspor’un yeni başkan ve yönetimi seçilmiş olacak.

SEÇİM TAKVİMİ

▪️ 12 Mayıs 15.00-17.00
Aday Adayı Başvurusu

▪️13-16 Mayıs 12.00-17.00
Kulüpte (noter kaldırıldı)
aday gösterme imzaları

▪️16 Mayıs 17.00-18.00
Adaylıkların Kesinleşmesi ve
Yönetim / Denetim+Hukuk
Liste Teslimleri

Gözler Enes Çelik’te

Bursaspor’un 19-26 Mayıs’ta yapılacak Olağan Seçimli Genel Kurulu öncesinde kulislerde ismi geçen iş insanı Enes Çelik’in bugün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek aday adaylığı başvurusunu yapması bekleniyor. Eski bakanlardan, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik’in oğlu olan iş insanı Enes Çelik’in bir süredir ekibiyle birlikte çalışmalar yaptığı biliniyordu.

Sinan Bür beklemede

Yeşil beyazlı kulübün efsane kaptanlarından, mevcut başkan Sinan Bür’ün bugün yaşanacak gelişmelere göre yeniden adaylık başvurusu yapmaya hazır olduğu öğrenildi. Başkan Bür’ün, beklenen oluşumun adaylıktan vazgeçmesi durumunda Divan Başkanlık Kurulu’na aday adaylığı başvurusunu yaparak Bursaspor’un belirsizliğe sürüklenmesinin önüne geçmek istediği bildirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.