SON DAKİKA
Hava Durumu

Formula 1, Türkiye’ye geri mi dönüyor?

Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversiteli gençlerin sorularını yanıtlayarak, Formula 1’e yeniden ev sahipliği yapılabileceğinin sinyalini verdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 16:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 16:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Formula 1, Türkiye’ye geri mi dönüyor?

AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversiteli gençlerle İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde “Gençlik, Siyaset ve Gelecek” konulu söyleşi gerçekleştirdi.

“FORMULA’YA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ”
Formula 1’in İstanbul’da düzenlenmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını söyleyen Kasapoğlu, “Otomobil sporları bizim ülke olarak yatırım yaptığımız, her geçen gün bir adım önde olduğumuz bir branş ve inanıyorum ki önümüzdeki süreçte tıpkı diğer branşlarda olduğu gibi daha iddialı konumda olacağız. Artık Türkiye bir spor ülkesi. Önceden halter ve güreş gibi birkaç branş vardı ama artık Türkiye cimnastikte, boksta, yüzmede, voleybolda, okçulukta iddialı. O yüzden Türkiye otomobil sporlarında, motor sporlarında iddialı. Geçtiğimiz yıllarda bir Formula tecrübesi yaşadık. 2026’ya yönelik olarak Otomobil Sporları Federasyonu ve bakanlığımızın bu noktada çalışmaları var. 2026 sürecinden ümitliyim. İstanbul’da çok özel bir pistimiz var. O piste inanıyorum ki Formula’ya ev sahipliği yapacağız” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.