SON DAKİKA
Hava Durumu

Karacabey Belediyespor’da işlem tamam

Karacabey Belediyespor’da hisse devri gerçekleşti, hedef belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 20:14
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 20:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Karacabey Belediyespor’da işlem tamam

TFF 2.Lig Beyaz Grup’taki temsilcimiz Karacabey Belediyespor’da yüzde 49’luk hisse devri gerçekleşirken, yeni sezon hedefi de şampiyonluk olarak belirlendi. Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı ve Karacabey Belediyespor Başkanı Ekrem Senal, dün basın mensupları ile bir araya geldi. Karacabey Belediyespor tesislerinde gerçekleşen buluşmada Fatih Karabatı ve Ekrem Senal’ın konuşmalarının ardından yüzde 49’luk hissenin devri Turgut Yozgat’tan Selçuk Çakır’a gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Ekrem Senal, “Biliyorsunuz geçtiğimiz dönem Karacabey Belediyespor ligde başarılı bir sezon geçirdi. Geçen sene takımı devraldım ve iyi bir sezon geçti. Yerel seçimler oldu ve bu sonuçla Karacabey halkının isteği ile değişim oldu. Ben yüzde 51 sahibi, belediyemizde yüzde 49 sahibi. Başkanımız söze başlaması uygun olur.” diye konuştu. Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı ise şunları söyledi:

KARABATI BAŞARI DİLEDİ
“Bizlerde 31 Mart yerel seçimlerin ardından değişim yaşandı ve bu sonuçla daha önce 3 defa el değiştiren Remzi Cinoğlu, TECO ve Ekrem Bey ile devam eden bir değişim oldu. 2016 yılında alınan kulübümüz ve sonrasında 48,95 hissesi Turgut beyde oldu. Gerçekten özveri ile kendisiyle devam etmek istediğimizi söyledik. Yorulduğunu ve devretmemiz gerektiğine inandığını söyledi. Bizlerde Karacabey’in hisselerini Selçuk Çakır’a devrediyoruz. İyi bir gurupta ilk başta başarılarla beraber bir üst lige yükselme başarısı gösteririz. Ekrem başkana ve yönetime başarılar dilerim.”

TÜRKİYE’YE ÖRNEK MODEL
Mevcut hisseleri elinde bulunduran Turgut Yozgat; “2014 yılında Ali Özkan başkanımızla birlikte tek branşta faaliyet gösteren Belediyespor kulübü şimdi 22 branşta başarılı bir süreç geçiriyor. Kulübümüz 2016 yılında profesyonel liglere adım atmasıyla birlikte bizlerde çeşitli sorumluluk aldık. Bunlardan birisi de şahsım adına hisseleri alarak devam etmekti. Türkiye’ye örnek ortaklık modeline geçti. Mali ve idari yapısıyla Türkiye’de bulunan örnek kulüplerden birisidir. Adıma kayıtlı hisseleri Karacabey’in temsilcisi Fatih Karabatı’nın göstereceği kişiye kayıtsız, şartsız ve maddi karşılığı olmadan devredeceğim. Önümüzde ki sezonlarda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Karacabey Belediyespor A.Ş. Başkanı Ekrem Senal taraftarı yanlarında görmek istediklerini belirtirken şunları söyledi: “Öncelikle başkanımızla oturduk ve Karacabey halkının beklediği, herkesin özlemle beklediği takımı bu sene oluşturacağız. Geçen yıl temelleri attık ve bizim bu sene ki çalışmalarımız, belediye başkanımızın da birleştirici hamleleriyle bu sene dolu tribünlere oynamak istiyoruz. 5 önemli etken var ve taraftar. Taraftarımıza seslenmek istiyorum.”

DAHA ÇOK MOTİVE OLURUZ
“Geçen sene gelirken Karacabey taraftarı için gelmiştim ancak beklediğimiz taraftarı göremedik. Dolayısıyla kentine sahip çıkan, başarıyı destekleyen ve takımın arkasında duran taraftar görmek istiyoruz. Sosyal medyayı çok fazla kullanmasam da taraftar yorumlarını okuyoruz. Biz herkesin görüşüne saygılıyız. Bende onlara buradan sesleniyorum. Siz bizi o istediklerinizi yaptırmaya zorlamalısınız. Tribünler dolu olursa daha çok motive oluruz. İkinci mesajımız başkanımıza, STK ve odalara hep birlikte birlik, beraberlik içerisinde hareket etmemiz lazım.”

HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ
“Kimse Karacabey’den büyük değildir. Belediye başkanımız bizden daha büyük sorumluluğa sahip. Kendisine de teşekkür ederim. Karacabey sayesinde bir mevkiye gelmiş kim varsa bu takıma, bu kente borçludur. Bu işin 3. Ayağı basınımız. Bizleri doğru aktarıp, yansıtırsanız, daha fazla destekleyip, yer verirseniz mutlu oluruz. Beni çok iyi tanıyorsunuz. Alt yapıya, Bursalı gençlere değer verdiğimizi biliyorsunuz. Teknik kadro ve futbolcularda üzerlerine düşeni yapacaklar. Son halkamızda çalışanlarımız. Aile olacağız ve hak ettiği yere Karacabey’i çıkaracağız. Turgut beye çok teşekkür ederim. Geçen dönem her alanda bizlere çok destek oldu. Bu sene de daha güçlü, daha yeni bir kadroyla Karacabey’i hak ettiği yere getireceğiz.”

TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ YOK
“Yeni sezon hedeflerimize gelince de kemik kadromuzu geçtiğimiz yıl oluşturdu, Play-Off garanti ve şampiyonluk çok uzak değil. Ligin ikinci yarısında herkesin mutlu olduğu ve izlemekten zevk aldığı bir takım olacağız. Karacabey ve Yıldırımspor Türkiye’de tek. Bu iki kulübün kimseye borcu yok. Hatta neden tek biliyor musunuz? Önümüzde ki dönemden de futbolcularından alacağı olan kulüpler. İnşallah önümüzde ki yıl da aynı şekilde herkesin itibarla baktığı kulüp olacağız.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.