SON DAKİKA
Hava Durumu

Premier Lig’den VAR kararı

İngiltere’de Profesyonel Maç Görevlileri Kurulu (PGMOL) operasyon müdürü Howard Webb, Premier Lig’de yapılan Video Yardımcı Hakem (VAR) incelemelerinin ardından hakemlerin stadyumlarda karar gerekçesini bir anonsla açıklayacağını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 12:25
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 12:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Premier Lig’den VAR kararı

İngiltere Premier Lig’i yarı otomatik ofsayt sisteminin ardından VAR teknolojisiyle ilgili yeni bir uygulamaya gidiyor.

The Athletic’in haberine göre, Premier Lig’deki hakemlerin VAR kararlarının gerekçesini açıklamak adına stadyum içi anonslar yapacağı kaydedildi.

SON OLARAK KADINLAR DÜNYA KUPASI’NDA KULLANILDI

Hakemlerin stadyum içi anonsları Avustralya ve Yeni Zelanda’da düzenlenen 2023 Kadınlar Dünya Kupası’nda kullanılmıştı.

Fas’taki FIFA Kulüpler Dünya Kupası ve Arjantin’deki 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda kullanıldıktan sonra ilk kez üst düzey bir Dünya Kupası’nda uygulandı.

“GEREKÇESİNİ AÇIKLAYABİLMESİ FAYDALI OLACAKTIR”

Webb yaptığı açıklamanın bir kısmında, “Kadınlar Dünya Kupası gibi FIFA turnuvalarında görmüş olabileceğiniz şeylerden biri de hakem ekrana çıktıktan sonra yaptığı anonslardır. Biz de buna bakıyoruz ve bunun Premier Lig’de kullanabileceğimiz bir şey olup olmadığı konusunda açık fikirli davranıyoruz.Bu gibi durumlarda hakemin stadyumdaki herkesle konuşabilmesi, bir önceki pozisyonda yapılan faul nedeniyle neden penaltı vermediğinin gerekçesini açıklayabilmesi gerçekten faydalı olacaktır.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.