SON DAKİKA
Hava Durumu

Rıza Kayaalp'e büyük şok

Milli güreşçi, yasaklı madde gerekçesiyle olimpiyat kadrosundan çıkartıldı!

Haber Giriş Tarihi: 09.07.2024 02:38
Haber Güncellenme Tarihi: 09.07.2024 02:38
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Rıza Kayaalp'e büyük şok

Dünya ve Avrupa şampiyonu, olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edemeyecek. Yasaklı madde kullandığı tespit edilen güreşçi Rıza Kayaalp, geçici olarak müsabakalardan menedildi. Müsabakalardan men edilen Kayaalp, Paris Olimpiyatları kadrosundan çıkartıldı.

Rıza Kayaalp’in yerine Paris’te Hamza Bakır güreşecek.

Rıza Kayaalp, uzun süredir devam eden şiddetli kulak çınlaması, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetlerinin son dönemde artması nedeniyle kendisine verilen bir ilacı kullandığı için men cezası aldı.

Kayaalp, hukuki sürece başvuracağını söylemişti

Rıza Kayaalp, açıklamasında ”Kariyerim boyunca hayatımın her alanında gerekli tüm dikkat ve özeni gösterdim. Gerek aldığım besinlerde gerekse kullandığım ağrı kesici gibi ilaçlarda bile uzmanlarımdan onay almadan hareket etmedim. Spor camiasında da bütün bu detaycılığım fazlasıyla bilinir. Bahsetmiş olduğum şikayetlerime yönelik tedavi sürecimde bana yazılan reçeteyi spor hekimime yazılı ve sözlü şekilde danışarak spor kariyerimin verdiği profesyonel bilinçle tedavi sürecine başladım. Hukuk mücadelemize başladık. Spor hekimimin onayıyla başlanan bu tedavi sürecinde tarafıma uygulanan yanlış tedavi sonucunda Dünya Güreş Birliği (UWW) yetkilileri tarafından spor müsabakalarına katılmam tedbiren geçici olarak askıya alındı. Temiz spor kariyerimin maruz kaldığı bu mağduriyet için hukuk mücadelemize başlamış bulunmaktayız” ifadelerini kullanmıştı

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.