SON DAKİKA
Hava Durumu

SGK sicil numarasında 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 olanlar dikkat!

SGK sicil numaranızda 2, 3, 4, 5, 6, 7 rakamı olanlar bu habere dikkat! Bir an önce e-devletinize girerek kontrol etmenizde fayda var.

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2023 08:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.10.2023 08:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
SGK sicil numarasında 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 olanlar dikkat!

Güvenlik numarası olarak da bilinen SGK sicil numarası, kişinin işe başladığı tarihte özel olarak tanımlanan bir numaradır. Lakin her bir numaranın bir anlamı vardır. Bu kapsamda eğer SGK sicil numaranız 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 rakamlarından biri varsa bir an önce e-devletinize girerek bakmanız gerekiyor. Çünkü bu numaralar farklı bir ayrıntı içeriyor. İşte Sosyal Güvenlik Başuzmanının konuya ilişkin verdiği bilgiler…

SOSYAL GÜVENLİK BAŞUZMANI RESMEN UYARDI

Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, sosyal medya hesabı üzerinden SGK sicil numaralarına ilişkin önemli bir paylaşımda bulundu. Karakaş, “NACE kodu” denilen konuya değinerek, NACE kodunun iş yerlerinin çalıştıkları alana göre tehlike sınıflarını belirleyen sistemin oluşturduğu altı haneli bir kod olduğunu aktardı.

Firmaların SGK sicil numarasında belirttikleri 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 rakamların NACE kodu olduğu bilgisini paylaşan Karakaş, işverenlerce işin niteliğinde meydana gelen değişikliğe bağlı olarak NACE kodu değişikliğini SGK web sitesi üzerinden ya da e-Devlet Kapısı "işyeri Nace Değişiklik Talep" uygulaması üzerinden değiştirilebileceği bilgisini paylaştı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.