SON DAKİKA
Hava Durumu

Emeklilere ve Aktaş'a moral

Yazının Giriş Tarihi: 29.03.2024 17:47
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.03.2024 17:47

Bursa;
Ak Parti için İstanbul ve Ankara'yı kaybettikten sonra büyükşehir olarak elinde kalan en önemli bir şehir... Bu açıdan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de ayrı bir yeri var. Aday tanıtımı sonrasında bir kez daha Bursa'ya gelerek bunu gösterdi. Pazar günü yapılacak seçim öncesinde belediye başkan adaylarını Bursalılar'a emanet etti. Bursa'dan yeni bir zafer beklediğini belirtti.

Gökdere;
Artık Ak Parti mitingleri için bir klasik haline geldi. Bursalılar yine meydanı hınca hınç doldurdu. Partililer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu ziyaretindede yalnız bırakmadı. Erdoğan'ın açıkladığına göre 90 bin civarında bir katılım vardı. Ak Partili, MHP'li ve BBP'lili partililer mitinge gelenler arasındaydı. Coşku yerindeydi. Bursa'dan sonra Kocaeli'ye geçtiği için   konuşmasını çok fazla uzatmadı. Alandaki kalabalık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı memnun etti, aynı zamanda da seçim sonucu umutlandırdı.

Erdoğan;
Muhalefete yüklendi. CHP'nin bilerek veya bilmeyerek ülkemizi sıkıntıya sokacak bir çalışma içinde olduğunu söyledi. CHP-DEM işbirliğini eleştirdi. Yaptıkları işbirliğinden utandıkları için bunu açıkça halka söyleyemediklerini belirtti. Kuleler yapılan paranın kaynağını bir türlü açıklayamadıklarını ifade etti.

Son günlerin gündemdeki konusu emekli maaşlarını da es geçmedi. Emeklilere önümüzdeki günler için umut verdi. Enflasyondaki ilk altı aylık dönemi değerlendirip emekli ve çalışanlarla ilgili yeni düzenleme yapacaklarını açıkladı.

Kamu olarak hastane, spor tesisi, okul, yurt ve millet bahçesi gibi hizmetler için toplam 327 milyar liralık yatırım yaptıklarını  vurguladı. 
Ayrıca, Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin de 3 ay içinde hasta kabulüne başlayacağını açıkladı. 

Aktaş;
Sanırım miting sonrasında en mutlu isimlerden biri de Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Alinur Aktaş olmalı... Aktaş hem seçim arifesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırlamanın hem de mitinge gösterilen ilgi ile büyüklüğünün sevincini yaşadı. Zaten projeleri ve mevcut başkan olmanın avantajıyla bir adım önde olan Alinur Aktaş, pazar günü öncesinde moral tazeledi.

Bu arada Aktaş'ın hanlar bölgesinde yaptığı çalışma bence başlı başına önemli bir proje... 

Bu bile başkan için artı puan için yeter bile...

Ama, Bursa'nın siluetini değiştiren bu proje, maaşına daha çok zam yapılmadığı için isyan eden emekliyi ilgilendirir mi bilemeyiz.

Sonuç;

Hem Erdoğan desteğini, hem kalabalık mitingi ve hem de ayakları yere basan projelerin getirisibi de pazar günü hep birlikte göreceğiz.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.