SON DAKİKA
Hava Durumu

Kural tanımaz sürücüler

Yazının Giriş Tarihi: 19.04.2024 09:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.04.2024 09:43

Bayramlar buluşma, barışma ve kucaklaşma günleridir.

Bir hafta önce de Ramazan Bayramı'nı geride bıraktık. Kimileri memlekettlerine gidip büyükleriyle buluştu, kimileri de bayram tatilini fırsat bilip sahil beldelerinin yolunu tuttu.

İnsanlar mutlu ve sevinçli günler yaşadı. 

Bir de deyim yerindeyse bayramı zehir olanlar var.

Bayram süresince yollarda trafik her zamankinden daha yoğundu. 

Bayram süresince meydana gelen kazalarda yaklaşık 5 bin kaza meydana gelmiş. 77 vatandaşımız hayatını kaybederken binlercesi de yaralanmış. Ne kadar acı. Bayram için sevinçle ve umutla çıktıkları yollardan büyük acılarla döndüler.

Tabii ki, bu kazalar genellikle insan hatalarından kaynaklanıyor. Acelecilik ve kural tanımamazlık maalesef acı sonla bitiyor.

Ülke genelinde böyle bir görüntü yaşanırken, bizde de durum çok farklı değil.

Bayramda Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan yollarında da kazalar vardı. Dikkatsizlik ve kural tanımamazlık acı bitti. Can kaybı yaşandı, yaralananlar oldu. Maddi hasarlar ise cabası...

Bu kötü örneklere rağmen yollar kendilerini F1 pilotu sanan sürücülerle doluydu. Gereksiz sürat, olmadık yerlerde sollama yaparak hem kendilerinin canlarını tehlikeye attılar hem de karşı taraftaki sürücüleri zor durumda bıraktılar. Kazalardan kılpayı kurtulanlar şükür etti.
Trafikte dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Ayrıca kurallarda insanların sağlıklı sürüş yapabilmeleri için. Her ne konu olursa olsun kurallara mutlaka uymamız gerekiyor. Bunu da hem kendi canımız hem de diğer vatandaşın canını düşünerek yapmalıyız. 

Varın gideceğiniz yere bir kaç dakika geç ulaşın ama sağlıklı olarak gidin. Ayrıca başka birinin canını yakarak vijdani rahatsızlık yaşamayın.
Yollardan şikayet ediyoruz. Doğrudur yolların iyi olmadığı yerler vardır. Hele mermer ocakları nedeniyle ağır tonajlı kamyonların bolca kullandığı Orhaneli yolunun çok düzgün olmasını bekleyemeyiz. Ancak bizler de aracımızı bunun bilincinde olarak kullanmalıyız. En başta da kurallara mutlaka uymalıyız.

Eğer canımızı ve arkamızdaki ailemizi üzmemek istiyorsak lütfen daha çok dikkat.

Kurallara uyalım, trafiğe açık yollar sürat yapılacak yerler değiĺ.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.