SON DAKİKA
Hava Durumu

Mudanya İstanbul'a mı bağlı?

Yazının Giriş Tarihi: 18.03.2024 13:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 13:11

31 Mart için geri sayım sürüyor. Adaylar hedefe doğru adım adım yürüyor. Kendilerini seçmene anlatmanın yanında kazanmak için kendilerince halka sempatik görünmek için bir takım görüntüler veriyorlar.

CHP'nin Mudanya Belediye Başkanı adayı Deniz Dalgıç da soluğu İstanbul'da almış. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etmiş. Bir anlamda icazet almaya gitmiş.

Aynı görüntüyü Mudanya'nın mevcut Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da vermiştı. Allah aşkına Hayri Türkyılmaz döneminde Mudanya'ya ne gibi desteği oldu. Bir iki güzel laf dışında... Akıllarınca İmamoğlu'nun desteğini alacaklar. Mudanya, Bursa'nın bir ilçesi ama destek arayışı İstanbul'dan...

Kaldı ki, destek beklenen isim de bence belediye çalışmalarında çok doğru bir örnek değil... Her gün bir yalanı ortaya çıkan İmamoğlu'nun desteğinin Mudanya Belediye Başkanı adayı Deniz Dalgıç'a çok bir şey kazandırağını sanmıyorum. İdolojik takılanlar belki bu verilen fotoğrafa oy verebilir ama hizmet bekleyenler için hiç bir şey fark etmez. Mudanyalı için öncelik ilçenin ya da mahallelerinin alacağı hizmettir.

Daha önce böyle bir fotoğraf veren Hayri Türkyılmaz Mudanya'nın yerlisi olma avantajıyla iki dönem seçimi kazandı. Aynı sonucu Deniz Dalgıç için söylemek mümkün değil. Deniz Dalgıç'ı yakından tanıyanlar düzgün ve idealist bir isim olduğunu belirtiyorlar. Mudanya'ya yakışacak bir başkan olacağını iddia ediyorlar. Böyle bir adayın da İmamoğlu gibi icraatları tartışılan bir ağabey desteğine ihtiyaç duymamalı...

Çünkü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Mudanya için yapabileceği bir şey yok. Sadece Deniz Dalgıç ve Mudanya için güzel temennilerde bulunabilir. 

O kadar. 

Bu da Mudanya Belediye Başkanı adayı Deniz Dalgıç'a seçimi kazanmak için yetmez.

Mudanya, İstanbul'dan değil Mudanya'dan yönetilecek.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.