SON DAKİKA
Hava Durumu

Tencere meselesi

Yazının Giriş Tarihi: 01.04.2024 14:22
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 14:27

Bir seçim daha geride kaldı.

Sürpriz yaşandı mı?

Evet... 

Hem de öylesine sürprizler ortaya çıktı ki, kazananlar bile bu kadarını beklemiyordu. Seçmen bir anlamda sağ gösterip, sol vurdu. 

Anket şirketleri yine çuvalladı. Öngörüler havada kaldı.

Seçim sonuçları değerlendirilirken çıkan sonuçta en büyük etken emekliler oldu. Elbette hükümetten bekledikleri iyileştirmeyi bulamayan emeklilerin tepki oyu çıkan sonuçta önemli rol oynadı ama, bana göre bu yıl ilk kez oy kullanan gençlerin tercihi de unutulmamalı.

Çünkü, gençler geçmiş dönemden haberdar olmadıkları için bir anda kendilerini ekonomik kriz içinde buldular. Bu sıkıntıyı emekliler gibi onlar da yaşadı. Ayrıca yeni nesil biraz da maneviyattan uzak oldukları için kendilerini CHP'ye daha yakın gördüler. Bu seçimde ortaya çıkan sonuçta bu etkeni de gözardı etmemek lazım.

Eski siyasilerimizden Süleyman Demirel'in 'Boş tencere iktidarı götürür' sözü var. Bu seçim sonucunu da tencere meselesi belirledi.

Artık ülkemizde yeni bir dönem var. Seçim heyecanı bitti. Yeni başkanlar için hizmet yarışı başladı.

Bu yeni heyecanı yaşayacak illerden biri de Bursa. Mustafa Bozbey büyükşehir belediye başkanı olarak Bursalılar'a hizmet için kolları sıvadı.

Bursalılar'ın Bozbey'den beklentisi büyük... Bozbey de bunun bilinci de... Projelerini uygulamak ve vaatlerini gerçekleştirmek için 5 yıllık süresi var.

Elbette elzem olanları için acele etmek zorunda...

Beklenti büyük diyoruz, çünkü Alinur Aktaş çıtayı yükseltti. Bana göre başarılı bir başkandı. Özellikle hanlar bölgesi projesi benim için çok değerli. 

Mustafa Bozbey'in de bu çıtanın üzerine çıkması için çok çalışması lazım.

XXX

Bursa'da ilçelerde de değişim vardı. Ak Parti ya da Cumhur İttifakı diyelim; Elindeki 5 belediyeyi kaybetti. Osmangazi'yi CHP'li Erkan Aydın'a, Yenişehir'i IYİ Partili Ercan Özel'e, Karacabey'i Fatih Karabatı'ya, Mustafakemalpaşa'yı CHP'li Şükrü Erdem'e ve Harmancık'ı da CHP'li Haşim Ali Arıkan'a kaptırdı. CHP ise Nilüfer, Mudanya ve Gemlik'e iki ilçe daha eklemenin sevincini yaşadı.

Şimdi hem kazananın hem de kaybedenin değerlendirme yapma zamanı... Kazanan tercihe layık olabilmek için çalışacak. Kaybeden ise nerede hata yaptığını araştıracak. Bunun da kazananlarına ödül, kaybedenlerine de cezası olacak. 

Yeni ve yeniden seçilen tüm belediye başkanlıklarına başarılar diliyoruz.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.