SON DAKİKA
Hava Durumu

Ramazan soruları

Yazının Giriş Tarihi: 04.04.2024 05:21
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 05:21

Hocam kızmazsanız bi sorum olcaktı. Af buyrun, diyolar ki baklava, pide, ekmek yemek insanı şarhoş ediyomuş. Abouu! Şimcik gitti mi bizim oruçlar?

Şöyle bi durum varmış hocam:
Vücut florasının bozulduğu insanlarda candida denilen maya vücutta artıyomuş. Bu mayalar, şeker ve karbonhidratların sindirilmesiyle açığa çıkıyolarmış. Sağlıklı insanda glikoz, işlem sonucu laktik asite, suya ve enerjiye dönüşüyomuş. Mayaların aşırı çoğaldığı vücutta ise candida denilen çapkın mantar -bi işveler cilveler- glikozun aklını çelip şeker gibi adamı alkole alıştırıyolarmış; yani alkollü fermantasyon adlı bir işlemle sindirilmesine neden oluyomuş. Bi de candida ve diğer mayalar birlik olup besinlerden alınan glikozu da alkole (etanol) ve yan ürünü olan asetaldehide çeviriyolarmış. İşte dananın kuyruğunun koptuğu yer de burasıymış. Bu durum, alkol tüketmeden şarhoş olan kişilerde görülmüş. Yani sürekli ekmek, pide, baklava, börek yiyenlerin bağırsaklarında candida, karbonhidratı tüketip alkol üretiyomuş ve bu kişiler ayyaş ayyaş ortalıkta dolaşıyomuş. İnsanların kafalarının gidik olmasının nedeni buymuş. Çünkü bu candida akıl ve ruh sağlığını da fena etkiliyomuş. Hıck! Bileydim iftarda pideleri götürür müydüm hocam yaa!

Hocam dahası da varmış:
Asetaldehid, alkol yan ürünlerinin en toksiğiymiş ve proteinlerin yapısını değiştirebiliyomuş. Bu değişen proteinleri yok etmek için bağışıklık sisteminin ürettiği antikorlar vücutta benzer yapıya sahip normal proteinlere de saldırabiliyolarmış. Bu saldırıları en çok da beyindeki nöronları kaplayan miyelin kılıfındaki proteinlere karşı yapıyolarmış. Abouvv! Gitti evrimden taze çıkmış nöronlar.

Bi de hocam, şunu bi türlü anlamıyom. Şimcik bir ay boyunca oruç tutuyos. Aç kalınca kanserli hücreler otofaji ile yok edilmiş, hedonik ghrelin hormonu cehennemde yanma korkusuyla köşeye çekilmiş, vücutlar dinçleşmiş, beyin ve kalp bir “ohh” çekmiş hücreler bayram etçek Şeker Bayramı denilen bayramda yiyos da yiyos tatlıları, şekerleri. Yani hocam, sağlıklı olmak için yapılan bi ibadet sağlığı bozan bayramla kutlanıyo. İşte bunları hep illuminati yapıyo hocam. Valla bak! ????

Neyse hocam! Diyceklerim bu kadar. Herkese sağlıklı bayramlar.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.