SON DAKİKA
Hava Durumu

İlişki ya da evlilik nasıl canlı tutulur?

Yazının Giriş Tarihi: 12.10.2023 23:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.10.2023 23:58

Tatil günlerinizde yan yanayken odağınızı telefona, televizyona veya gazeteye vermeyin. Eşinizle sohbet edin ve hafta sonu için planlarınızda farklılıklar yaratın.

Bu planlar mümkün olduğunca rutin etkinliklerden uzak yeni deneyimler içerebilir olsun Birlikte yeni deneyimler 

Akşam yemeklerinde birlikte olmak en vazgeçilmez rutinlerinizden biri olsun. Hatta mümkün olduğunca sofrayı beraber kurun. Zaten tüm gün boyunca varolan işlerinizden ötürü birbirinizden uzakta kaldınız, bundan dolayı yan yana olduğunuz tüm zamanları birlikte doldurun. 

Yemek hazırlarken birbirinize gününüzün nasıl geçtiğini sorun. Fakat bu sohbetler sürekli olarak stres ve sıkıntı dolu şeyler içeren konular olmasın. 

Birbirinize sürekli olumsuz enerjiler yüklemeyin. Mümkün olduğunca birbirinizi iyi hissettirecek konuları seçmeye özen gösterin.

Her gün imkan olmasa bile örneğin birlikte yiyeceğiniz akşam yemeklerinde kıyafetlerinize biraz özen göstererek oturmak yani birbiriniz için hazırlanmak da güzel duyguların canlanmasına sebep olacaktır.

Eşiniz, eş rolünün dışında aynı zamanda sizin en yakın arkadaşınız. Bu durumun böyle olduğunu da birbirinize sık sık hatırlatın. 

Birbirinize hediyeler alın, sürprizler yapın. Bunlar dışında ayrı olarak var olan sosyal çevrenizle de farklı programlar düzenleyebilirsiniz. 

Bu durum aynı zamanda birbirinizi özlemenize de yol açacağından ilişkinizde tutku, heyecan ve aşk duygularının artmasına yol açacaktır.

“Çocuğumu  ihmal eder miyim?” diye düşünmeyin.  Bu tip inanışlardan kurtulun. 

İlişkinize, eşinize yaptığınız bu yatırım aslında en çok çocuğunuzun mutlu ve sağlıklı bir çocuk olması için gerekli. Mutlu çocuk, mutlu ve sevgi dolu bir ailede büyür. 

Siz anne-baba olarak bu duyguları hep diri ve canlı tutabilin ki, çocuğunuz da bu durumdan pozitif olarak etkilensin.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.