SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'daki otel devi resmen battı!

Bursa Uludağ da dahil olmak üzere çok sayıda noktada oteli bulunan Amaç Otelcilik Ve Turizm A.Ş. (Eski unvanı Alkoçlar Otelcilik Ve Turizm A.Ş.) resmen iflas etti. İşte ayrıntılar...

Haber Giriş Tarihi: 06.05.2024 06:05
Haber Güncellenme Tarihi: 06.05.2024 06:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Bursa'daki otel devi resmen battı!

Mahkeme Alkoçlar Otelcilik AŞ.'nin konkordato talebini reddederek turizm sektörünün marka isimi için iflasa hükmetti.

BORÇLARIN ALTINDA KALDI

Yüksek enflasyon ve artan maliyetler üzerine artan iflaslar artık sektör lideri firmalara kadar ilerledi. Türkiye turizm sektörünün lider markalarından Alkoçlar otelcilik zincirinin konkordato talebini geri çevrildi. Mahkeme, 4 Nisan itibariyle şirketin iflasına karar verdi.

Türkiye'ye mal olmuş ünlü isim Hülya Koçyiğit'in damadı Ender Alkoçlar’a ait, Alkoçlar Otelcilik AŞ. yeni adı ile Amaç Otelcilik, girdiği darboğazı aşamayarak mahkemeye başvurmuş ve konkordato talep etmişti. Ancak mahkeme şirketin borçları ile baş edemeyeceğine karar verdi. Daha dava sonuçlanmadan otel zincirinin şubeleri teker teker kapandı.

4 Nisan'da ilan edilen iflasla birlikte şirketin tasfiye süreci de başladı. Şirketin 60 milyon liranın üzerinde borcu olduğu belirtildi.

75 YILLIK KÖKLÜ FİRMA İFLAS ETTİ

75 yıl önce kurulan Alkoçlar Otelcilik, sektör liderleri arasında bulunuyordu. Otelcilik zincirinin turizm merkezleri başta olmak üzere Bursa Uludağ, Bodrum ve Antalya’da 10'dan fazla oteli bulunuyordu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.