SON DAKİKA
Hava Durumu

İki şehir arasında “Bolu Dağı” tartışması! Başkanlar karşı karşıya geldi

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Bolu Dağı’nın Düzce’de kaldığını söyleyerek, “Coğrafi yapısına göre burası ‘Bolu Dağı ‘değil, ‘Düzce Dağı’dır. Bu yanlışı düzeltelim” dedi. Başkan Özlü’ye, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan cevap gecikmedi, “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma” diyerek ‘Akıllı Ol’ çağrısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 21:49
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 21:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
İki şehir arasında “Bolu Dağı” tartışması! Başkanlar karşı karşıya geldi

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Bolu Dağı” isminin coğrafi olarak yanlış olduğunun altını çizerek dağın adının “Düzce Dağı” olarak değiştirilmesi gerektiğini savundu.

Başkan Özlü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Doğru bilinen yanlışlar vardır. Yanlıştır, ama insanlar doğru sanırlar. Bunlardan birisi de ‘Bolu Dağı’ ismidir. Aslında Bolu tarafında ‘dağ’ yoktur. Bolu tarafı ‘ovadır’. Dağ Düzce tarafındadır. Coğrafi yapısına göre burası ‘Bolu Dağı’değil, ‘Düzce Dağı’dır.

Yaşam alanı bakımından dağdaki yol boyu işletmelerin tamamına yakını da Düzcelilerin. Bu yanlışı düzeltelim. Bu dağın doğru adı ‘Düzce Dağı’.”

“AKILLI OL”

Özlü’nün çağrısına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan cevap gecikmedi. Düzce Belediye Başkanına ‘Akıllı ol’ çağrısında bulunan Özcan, “Kaynaşlı’yı, Yığılca’yı ve Akçakoca’yı elinden aldırma bana.” ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan, Düzce Belediye Başkanına seslendiği paylaşımından şunları söyledi;Düzce’nin mevcut Belediye Başkanı @Dr_Faruk_Ozlu  , Bolu Dağı’na göz koymuş. Bolu Dağı, Bolu’nun simgesidir.

“Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma” Kaynaşlı’yı, Yığılca’yı ve Akçakoca’yı elinden aldırma bana. AKILLI OL!!!

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.