SON DAKİKA
Hava Durumu

Naci Görür’den Japon Moriwaki’ye tepki: Adam inşaatçı ama depremle ilgili konuşuyor

Prof. Dr. Naci Görür, deprem uyarılarıyla gündeme gelen Japon yüksek inşaat mühendisi Yoshinori Moriwaki’ye isim vermeden tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 11:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.haberindogrusu.com
Naci Görür’den Japon Moriwaki’ye tepki: Adam inşaatçı ama depremle ilgili konuşuyor

12Punto isimli YouTube kanalının yayınına katılan Prof. Dr. Görür, programda isim vermeden Moriwaki’yi eleştirdi. “Şimdi bizim burada bir Japon var, arada sırada çıkıyor.” diyen Görür, yüksek inşaat mühendisi Moriwaki için, “Bana göre onu depremle ilgili çıkartmamaları lazım. Depremi bilmiyor adam. Japon olduğu için depremi bilir zannediyorlar.” ifadesini kullandı.

“ADAM İNŞAATÇI”

Moriwaki’nin yerbilimci olmadığına dikkat çeken Naci Görür, “Adam inşaatçı, inşaatla ilgili konuşsa konuşsun yani, ama depremle ilgili konuşuyor.” şeklinde konuştu.

“DEPREMİ KONUŞMAYALIM DEMEK CEHALET”

Prof. Dr. Görür, programda Türkiye’nin hiçbir yerinin depremden uzak olmadığını söyledi. “Depremi konuşmayalım.” demenin cehalet olduğunu söyleyen Görür, “99’dan beri söylüyorum. Siz depreme hazırlama gibi bir iradeniz yoksa, yapmazsanız… Şimdi de öyle bütün belediye başkanları çıkıyor, gelirsem 2 bin tane ev yapacağım diyor. Onun kafasında depreme hazırlama ev yapmakla oluyor. Halbuki bir deprem bölgesinde yapılabilecek en kötü şey yeni bina yapmaktır. Çünkü nüfusu artıyorsun.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.